W dniu 27 lutego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Uczennice z klasy 6 przygotowały i zaprezentowały świetne przedstawienie w formie teatrzyku dla uczniów klas 4-8.

Dziewczynki nie tylko włożyły wiele pracy w przygotowanie scenariusza i dialogów, ale także zaangażowały się w stworzenie fantastycznych kostiumów oraz profesjonalnej charakteryzacji na wzór znanych influence – rów. Przedstawienie opowiadało historię dziewczynki, która znalazła się w niebezpiecznej sytuacji online.

Celem prezentacji było uświadomienie uczniom, że nie wszystko w sieci jest bezpieczne, a nie każdemu można ufać. Wierzymy, że taka forma edukacji jest niezwykle ważna w obecnych czasach, kiedy korzystanie z internetu jest tak powszechne.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmiku z przedstawienia oraz prezentacji:

oraz do śledzenia działań naszych uczennic na mediach społecznościowych pod adresem TikTok: misja_dbi.

Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności możemy uczyć się jak korzystać z internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Dziękujemy uczennicom z klasy 6 za ich inicjatywę i zaangażowanie w edukację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci!