Uczniowie na zajęciach z kreatywności z Informatyki klasy 5, 6 i 7 mieli wyjątkową możliwość eksploracji nowoczesnych technologii podczas zajęć. Dzięki innowacyjnym okularom wirtualnej rzeczywistości (VR), zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, otworzyły się przed nimi zupełnie nowe perspektywy.

W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję przenieść się do wirtualnych światów, gdzie mogli odkrywać różnorodne scenariusze i środowiska, które na co dzień są dla nich niedostępne. Od podróży po dalekie galaktyki po zwiedzanie starożytnych ruin, od eksploracji dna oceanicznego po wyprawy w głąb ludzkiego organizmu – możliwości wydawały się nieograniczone.

Dzięki tej nowej formie nauki uczniowie mogli lepiej zrozumieć i przyswoić sobie zagadnienia z różnych dziedzin, takich jak historia, nauki przyrodnicze czy matematyka, poprzez interaktywne i angażujące doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości.