Druk 3D – Modelowanie 3D Świątecznych Ozdób

Lekcja Informatyki „Druk 3D i Tworzenie Świątecznych Ozdób 3D w Tinkercad” była nie tylko edukacyjnym wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania umiejętności w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczniom klas 5 i 6 za zaangażowanie i chęć nauki.

Podczas lekcji Informatyki, uczniowie mieli okazję zanurzyć się w świecie projektowania 3D, wykorzystując zaawansowany, a jednocześnie przyjazny dla użytkownika program Tinkercad. Poprzez różnorodne etapy projektowania, uczestnicy tworzyli swoje własne, niepowtarzalne ozdoby, eksperymentując z różnymi kształtami i detalami.

Proces drukowania 3D stanowił fascynujący element lekcji. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy, jak abstrakcyjne pomysły uczniów stawały się rzeczywistością na drukarce 3D.

Lekcję zakończyło podsumowanie, podczas którego każdy uczeń mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem oraz planami dotyczącymi wykorzystania zdobytej wiedzy.