Poznaj Polskę

Dnia 8 grudnia 2023 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Pamiątce wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa narodowego i dokonań w dziedzinie nauki. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Jest to nowoczesna placówka edukacyjna, gdzie na dwóch kondygnacjach przygotowano wiele stanowisk, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, wiedzy o człowieku. Uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, interaktywnych wystaw,  udział w doświadczeniach oraz eksperymentach.

Następnym punktem edukacyjnym było zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla”, „ Z wizytą u królowej”. Mogli tam zobaczyć apartamenty królewskie takie jak biblioteka, sypialni czy biała sala.
Z uwagą wysłuchali wielu interesujących historii z życia rodziny królewskiej.

W czasie wycieczki odwiedzono dwa obowiązkowe punkty edukacyjne, które zostały wybrane z listy MEiN. Dzieciom bardzo spodobała się możliwość wielozmysłowego poznania praw nauki.