Już na początku maja obchodziliśmy Święto naszego Patrona Wojciecha Górskiego i w ramach tygodnia bibliotek ślubowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Było to pierwsze otwarte dla wszystkich uczniów przedstawienie po czasie pandemii. Na początku wyświetliliśmy film, w którym wspominaliśmy wszystkich dyrektorów szkoły oraz m.in. Panią Martę Czerniewicz wnuczkę naszego Patrona Wojciecha Górskiego, którą niestety pożegnaliśmy w ubiegłym roku. Później wysłuchaliśmy wierszowanej historii szkoły, a następnie śledziliśmy losy Królewny Książniczki i siedmiu krasnoludków, których priorytetem było dbanie o książki i przyrodę. Zabawy było co niemiara szczególnie, że jeden z krasnoludków miał 198 cm wzrostu. Na zakończenie pierwszoklasiści ślubowali na sztandar, zostali mianowani na czytelników biblioteki szkolnej, oraz zaśpiewali i zatańczyli piosenkę pt.: „Alfabet”. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki i upominki od Samorządu. Przedstawienie udało się wyśmienicie. Artyści stanęli na wysokości zadania.

Oczywiście uroczystość to nie sami aktorzy, wykonwcy piosenek, ale również obsługa techniczna, poczet sztandarowy, operatorzy kamer i fotografowie. Wszystkim serdecznie dziękuję.

W przygotowaniu przedstawienia wzięli udział uczniowie z klas od 1 do 8. Chór pod kierunkiem p. Katarzyny Januszewskiej składa się z uczniów wszystkich klas. Sami aktorzy to uczniowie klas 5, 7a,7b i 8b. Nauczyciele biorący udział w przygotowaniach do przedstawienia wraz ze mną to panie: Katarzyna Januszewska, Agnieszka Łobodzińka, Iwona Maszczyk, Agnieszka Wypychowicz.

Zdjęcia Amelia Mielczarek i nasz absolwent Maciej Chwil.

tekst i organizacja uroczystości M. Radecka-Kohn

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego