15 września 2022 roku mieliśmy zaszczyt wziąć udział w uroczystości 145 lecia Warszawskiej Szkoły Wojciecha Górskiego. Niegdyś było to Gimnazjum i Liceum, a teraz Szkoła Podstawowa i Liceum.

Nasz Poczet Sztandarowy miał szansę zaprezentować się razem z historycznymi Sztandarami warszawskiej placówki.

Uroczystość była podniosła i wymagała od naszych uczniów szybkiej nauki nowej, specjalnie na tę okazję stworzonej, choreografii wejścia i wyjścia ze sztandarem. Nauki Pani Małgorzaty Radeckiej-Kohn nie poszły w las i nasi uczniowie spisali się na medal, z resztą jak zwykle.

Pani Dyrektor Iwona Niegowska wraz z Panią Hanną Wołkiewicz wręczyły pamiątkową tabliczkę.

Sama część artstyczna zaskoczyła nas bardzo pozytywnie gdyż uczniowie warszawscy pokazali i pamięć o tradycji i radość życia w wesołych tańcach i piosenkach śpiewanych przez dzieci ze szkoły podstawowej.

Na koniec udało nam się jeszcze wpisać do księgi pamiątkowej i wykonać zdjęcie z prawnuczką Wojciecha Górskiego – szacownym gościem uroczystości.

Mamy nadzieję na odnowienie kontaktów ze szkołami warszawskimi.

Poniżej galeria zdjęć.