Szanowni Państwo,

Odpowiadając na powracające prośby o powtórkę spotkania z psychoterapeutą Mateuszem Puchowskim i ponowienie tematu depresji i zaburzeń nastroju u dzieci i młodzieży, zapraszamy w ramach ACR, na spotkanie 13 kwietnia o godz. 17.30. Poniżej przekazuję informację ze strony powiatu: https://piaseczno.pl/akademia-czujnego-rodzica-2/
Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Temat spotkania  „Depresja i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży – jak im zapobiec, zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży”.
Depresja wśród młodzieży – coraz mniej się ją bagatelizuje. Choć stygmatyzowanie w postaci przyklejenia łatki dzisiejszej młodzieży „SŁABE POKOLENIE” nadal funkcjonuje…a to nieprawda. Depresja zaczyna wchodzić na salony chorób cywilizacyjnych. To, co ją wyróżnia, to fakt, że nie jest choroba sierocą i współwystępuje z innymi chorobami, a jej przyczyny i przebieg jest zindywidualizowany. Młodzież dokłada swoje „trzy grosze” w postaci mistrzowskiego jej tuszowania, skrywając się przed rówieśnikami lub rodzicami pod wieloma maskami.
Co można zrobić? Zapraszamy na wykład.


Prowadzący: Mateusz Puchowski – pedagog, psychoterapeuta. Ukończył pedagogikę o specjalizacji resocjalizacja na warszawskim UKSW. Jest certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień (Studium Terapii Uzależnień). Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP. Kilkanaście lat pracował w stołecznych szkołach jako pedagog, jednocześnie zdobywając doświadczenie terapeuty uzależnień w warszawskich ośrodkach terapii i przychodniach.
Termin:  13 kwietnia 2021, godz. 17.30 (czas wykładu ok. 1,5 godziny oraz 0,5 godziny pytania do prowadzącego).
Link do spotkania:  https://meet.google.com/wrc-jvta-jhc
Pozdrawiam serdecznie