Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa.
Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie w dotarciu do zdolnych 8-klasistów i 8-klasistek z miejscowości do 100 tys. mieszkańców z informacją o programie.
Rekrutacja do „Klasy” trwa do 15 kwietnia 2021 roku. Aplikować można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji.
„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.
Uczestnicy programu otrzymują:

• pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (m.in. pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów),
  • stypendium finansowe na I roku studiów,
  • udział w integracyjnym obozie językowym oraz letnim obozie stypendystów,
  • wsparcie działań wolontariackich i dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów „Klasy”.

Program skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

• dobrze się uczą – średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5 i/lub posiadają tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub posiadają inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,
  • pochodzą ze wsi i miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
  • znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie),
  • otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy,
  • mają ponadprzeciętną motywację i angażują się społecznie

Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od 2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

W załączniku znajdą Państwo pakiet materiałów promocyjnych (ulotka, plakat, grafika, podstawowe informacje), a powyżej film promujący tegoroczną rekrutację.
Zachęcamy do umieszczenia ich na swojej stronie internetowej, kanałach social media, przesłania do placówek oświatowych lub bezpośrednio do potencjalnych kandydatów i ich opiekunów.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fundacji BNP Paribas oraz do kontaktu mailowego na adres klasa@bnpparibas.pl
Z poważaniem,
Zarząd Fundacji BNP Paribas