INFORMACJE O KONKURSACH,

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

_________________________________________________________________________________

Informujemy, że już od dnia 17 października rozpoczynają się szkolne etapy

Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

szczegółowe informacje na STRONIE

HARMONOGRAM DLA SP

HARMONOGRAM DLA GIMNAZJUM

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie i ich rodziców

proszę o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSÓW

dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wszyscy uczniowie już na etapie szkolnym

muszą wypełnić zgody rodziców na udział w konkursie.

_______________________________________________________________________________

 

INFORMACJE O KONKURSACH,

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

_________________________________________________________________________________

 

  POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się 14 maja w Zespole Szkół w Baniosze.

W eliminacjach etapu szkolnego 30 kwietnia w naszej szkole wzięło udział 18 uczniów. Najlepszymi okazali się Sebastian Bierdziński z kl. II G, Hanna Sitarek z kl. III G oraz Filip Dudziński z kl. IIG, którzy reprezentowali naszą Szkołę na etapie powiatowym. Gratulujemy im uzyskania wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

 

_________________________________________________________________________________

 Na Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Kruszewa

nasza reprezentacja chłopców z klas 4-6 SP wywalczyła

II miejce

na 8 drużyn.

DSC02417 DSC02446

Gratulujemy!!!

_________________________________________________________________________________

 

 Na VI FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ

w Kruszewie

organizowanym przez

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kruszewie

Nasi uczniowie wyśpiewali:

Wiktor Zaprzalski III miejsce

w kategorii solo gimnazjum,

a Joanna Nowakowska i Emilia Michalak II miejsce

w kategorii zespoły gimnazjum

III miejsce II miejsce 

Gratulujemy!!!

_________________________________________________________________________________

XV edycja wojewódzkiego konkursu

TOMIK LITERACKI MŁODYCH AUTORÓW

III NAGRODĘ LITERACKĄ

OTRZYMAŁA

MARCELINA PŁONOWSKA z kl IV SP

GRATULUJEMY!

___________________________________________________________________________________

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - etap powiatowy

Zakończył się powiatowy etap konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: 'Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!' pod patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć:

I grupa – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

3 MIEJSCE - Malwina Radecka-Kohn kl II SP

PRACA KL I-III

III grupa – uczniowie gimnazjum:

3 MIEJSCE - Anita Sołtyk kl Ia GIMNAZJUM

Wyróżnienie: Bartłomiej Dębski kl Ia GIMNAZJUM

PRACE BIORĄ UDZIAŁ W NASTĘPNYM ETAPIE KONKURSU - WOJEWÓDZKIM

GRATULUJEMY!

___________________________________________________________________________________

X Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie

W dniu 27 kwietnia 2015 roku reprezentacja naszej szkoły w osobach:

Justyna Strójwąs klasa II SP

Jakub Oliwa klasa IV SP

oraz  Aleksandra Radecka-Kohn klasa IIIg


wzieli udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej w Piasecznie

i III miejsce udało się wywalczyć JUSTYNCE STRÓJWĄS,

a poziom był bardzo wysoki.

Gratulujemy :)

abc

d 9

_______________________________________________________________________________

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY POLONISTYCZNE

"Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ"

"Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

Nasi uczniowie bardzo licznie reprezentowali naszą szkołę

w kategoriach IV-VI SP i I-III Gimnazjum w dwóch konkursach polonistycznych

ostatecznie do drugich etapów przeszli:

"Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ":

Inga Górska kl IV SP

Marcelina Płonowska kl IV SP

Jan Ignatowski kl V SP (awans do 3 etapu)

Liliana Ignatowska kl V SP

Karolina Janowska kl VI SP

Klaudia Organiściak kl VI SP

Adela Stępniak kl II G

Emilia Michalak kl II G

"Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

Karolina Główczyńska kl IV SP

Paulina Malinowska kl IV SP (awans do 3 etapu)

Gabriela Kilińska kl V SP

Wiktoria Mańk kl V SP

Gratulujemy!!!

__________________________________________________________________________________

 Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez

GMINNY OŚRODEK KULTURY w TARCZYNIE

"JARMARK WIELKANOCNY"

W kategorii klas I-III SP

Uczeń klasy III SP Mateusz Roszczyk otrzymał III miejsce oraz
Uczennica klasy I SP Amelia Jarosz otrzymała wyróżnie

W kategorii GIMNAZJUM

Uczeń klasy Ia Gimnazjum Bartłomiej Dębski otrzymał I miejsce oraz

Uczennica klasy Ia Gimnazjum Anita Sołtyk otrzymała wyróżnienie

GRATULUJEMY

__________________________________________________________________________________

 Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez

GMINNĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ w TARCZYNIE

"KARTKA WIELKANOCNA"


Uczennica oddziału przedszkolnego

HANNA PASAK zajęła II miejsce w kategorii przedszkola.

GRATULUJEMY

_____________________________________________________________________________________

 

VII FESTIWAL PATRIOTYCZNY W PAMIĄTCE

ROZSTRZYGNIĘTY

 

z naszej strony chcielibyśmy poinformować,

że we wszystkich katergoriach i konkursach uczniowie naszej szkoły zdobyli

Konkurs Literacki: 8 nagród

Konkurs Muzyczny: 10 nagród

Konkurs Plastyczny: 4 nagrody

Konkurs Recytatorski: 11 nagród

GRATULUJEMY!

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE:

FESTIWALE PATRIOTYCZNE w PAMIĄTCE

 

 

ZDJĘCIA I FILMY Z FESTIWALU W ODPOWIEDNICH ZAKŁADKACH

__________________________________________________________________________

II DYKTANDO TARCZYŃSKIE

Zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Tarczynie

1 miejsce w kategorii GIMNAZJUM zajął Damian Michrowski uczeń klasy II Gimnazjum

3 miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Karolina Janowska uczennica klasy VI SP

GRATULUJEMY!!

____________________________________________________________________________

 

31 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XXXII Mały Konkurs Recytatorski RADOM 2015 w ramach

60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej -eliminacje w Tarczynie.



Komisja konkursowa w składzie:

pan Adolf Krzemiński – prezes Stowarzyszenia Grupy Literackiej „Łuczywo”

pan Krzysztof Kotowski – pisarz, poeta, dziennikarz telewizyjny, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich,

postanowili zakwalifikować do dalszego etapu rejonowego w Radomiu następujące osoby ze Szkoły w Pamiątce:

W kat. kl.I – VI
I miejsce – Marcelina Płonowska kl IV 

Kat. Gimnazjum
I miejsce – Joanna Nowakowska kl Ib G 

Ponadto przyznali uczniom naszej szkoły:
Wyróżnienie w kategorii Przedszkola – kl. 0

Maja Makowska, Natalia Wójt, Bartłomiej Wysocki,

W kat. kl.I – VI
Wyróżnienie:
Malwina Radecka – Kohn kl II SP

Kat. Gimnazjum
III miejsce – Karina Perzyna kl II G

Ponadto Pamiątkę reprezentowałi jeszcze (po długich eliminacjach wewnątrzszkolnych) :
Łucja Popowicz kl I SP (w kat klas I-VI - niespełna siedmiolatek), Wiktoria Pleskot kl V SP,

Wiktoria Mańk kl V SP, Liliana Ignatowska kl V SP, Patrycja Gzik kl II G, Filip Maciocha kl II G.

NA KONCERCIE LAUREATÓW w RADOMIU

NASZA REPREZENTANTKA:

34
JOANNA NOWAKOWSKA KLASA IB Gimnazjum

OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE

GRATULUJEMY!!!

fot. p. M. Radecka-Kohn

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

_____________________________________________________________

W KONKURSACH KURATORYJNYCH, W KTÓRYCH LICZNIE UCZSTNICZYLI

NASI GIMNAZJAKIŚCI I UCZNIOWIE KLAS IV-VI

UCZNIOWI  KLASY II G

SEBASTIANOWI BIERDZIŃSKIEMU UDAŁO SIĘ ZAKWALIFIKOWAĆ

DO DRUGIEGO ETAPU KONKURSU Z J. NIEMIECKIEGO

NIESTETY TYM RAZEM NIE PRZESZEDŁ DALEJ.

(W UBIEGŁYM ROKU BYŁ FINALISTĄ)

_____________________________________________________________

W naszej szkole w listopadzie co roku obchodzimy "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

i tak również tym razem odbyła się wpaniała uroczystość.

Dzieci z klas od 0 do III przygotowały ciekawe prace plastyczne,

które zostały ocenione przez komisję i najlepsi otrzymali nagrody oraz wyróżnienia.

Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione misie i okazało się, że każda przytulanka była najcenniejsza dla swojego właściciela.

Wszyscy bawili się wesoło, a prace dodały kolorów temu bardzo ponuremu miesiącowi jakim jest listpoad.


A oto wyniki konkursu plastycznego:
klasa "0"
I miejsce Hanna Pasak
II miejsce Maja Makowska
III miejsce Anna Mirkowska i Amelia Jaworowska

kl Ia
I miejsce Bartek Janik
II miejsce Paweł Bratus
III miejsce Lena Małuj, Maja Kowalska

kl Ib
I miejsce Michalina Wijatkowska
II miejsce Tymoteusz Pasak
III miejsce Amelia Jarosz, Kinga Kozmana

klasa II
I miejsce Wiktoria Mirkowska
II miejsce Maciej Godusławski
III miejsce Maria Sas, Malwina Radecka-Kohn

klasa III SP
I miejsce Wiktoria Szatanek
II miejsce Julia Niewdana
III miejsce Paulina Galak i Kinga Pawlak


Komisja wyróżniła również wiele prac.


fot Aleksandra Radecka-Kohn kl IIIG

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

(zapraszmy do zapoznania się z Archiwum konkursów z ubiegłych lat)