Komunikaty

KAMPANIA SPOŁECZNA 4U!

Mając na uwadze znaczenie problemu w zakresie zapobiegania i reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym, Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW przygotowało kampanię 4U. 

Zachęcamy do zapoznania się z akcją informacyjną na stronie www.4u.tpcoe.gov.pl, prezentującą filmy Uważaj!, Uciekaj!, Ukryj się!, Udaremnij Atak!

BEZPIECZNE FERIE 2020

W związku ze zbliżającymi się feriami prosimy o zapoznanie się z poradnikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej "O czym warto pamiętac przed feriami"

#przecinek2019 – Polskie arcydzieła

 

Uczniowie naszej szkoły we wrześniu przystąpili do ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne.
Konkurs składał się z dwóch etapów: od dnia 16. września uczestnicy mogli korzystać online z testów konkursowych do ćwiczeń w tzw. eliminatorze błędów, aby przygotować się do testu głównego, który odbył się w tygodniu 18-24.11.2019 r. Uczniowie przystępując do testu głównego znali ilość i jakość wymagań stawianych przez testy z lektur, wiedzieli, że tylko od ich zaangażowania będzie zależał rezultat testu głównego.
Nasi uczniowie z różną aktywnością przygotowywali się do testu głównego. Ostatecznie duża część uczniów otrzymała wyróżnienia oraz sporo było tych, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca na podium. Na uwagę zasługują dwie laureatki, które zgubiły się organizatorce wśród wielu innych nazwisk. Są to uczennice klasy VI b: Michalina Wijatkowska oraz  Kinga Kozmana.

79529946 2795242760528420 2975764023699570688 o 80012657 2795239837195379 1637673555405570048 o 80631194 2795241140528582 1848211804283469824 o
Z przyjemnością również zawiadamiamy, że Mistrzem Interpunkcji w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Górskiego został Hubert Wierzbicki z klasy VIII.
Jeśli chodzi o wyniki szkoły to nasi uczniowie wypracowali średni wynik na poziomie 29 %

i tym samym uzyskaliśmy wyróżnienie spośród 64 szkół z całej Polski zgłoszonych do konkursu.  

 

Pedagog szkolny 

 

OFERTA PRACY

 

 

Oferta dotyczy umowy o pracę na czas określony

- na zastępstwo na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej

w klasie 2 w wymiarze

18 godzin tygodniowo

w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce,

gmina Tarczyn, powiat piaseczyński.

Kontakt: 22 72-77-149

 

 

Program Stypendialny Horyzonty

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że niebawem rozpoczynamy rekrutację do dziesiątej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

Program oferuje szerokie wsparcie uczniom z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą uczyć się w najciekawszych liceach i technikach w kraju. Promujemy zaangażowanie społeczne,  dodajemy odwagi, tworzymy przestrzeń do rozwoju w szkole i poza szkołą.

Od 15 lutego do 31 marca kandydaci mogą wypełniać formularz zgłoszeniowy online na naszej stronie internetowej, www.efc.edu.pl.

Stypendium oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia, czy letnich i zimowych wyjazdów. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje i ferie, realizują projekty społeczne oraz biorą udział w warsztatach.

Horyzonty to unikatowe, kilkuletnie doświadczenie, które pomaga młodym ludziom w osiągnięciu równowagi między nauką a rozwojem osobistym i w stawaniu się mądrymi, świadomymi dorosłymi. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do młodzieży z Państwa regionu poprzez opublikowanie komunikatu prasowego, który przesyłamy w załączniku.   

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem
Zespół EFC

--

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC
ul. Mokotowska 63/60, 00-533 Warszawa
Tel. +48 606 770 955
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GŁOSUJMY NA KACPRA :)

 

Moi Drodzy, GŁOSUJEMY 

To niewiele, aby nagrodzić młodego Sportowca, który zamiast klikać w telefonie lub padzie od konsoli, potrafi przjść na trening, przygotować się do realnych wyzwań i zwyciężyć  

Nasz Zawodnik Axendor Kickboxing (Bąkowski Fight Club) Kacper Szatanek (trener prowadzący Aleksandra Malczyk) został zgłoszony do Plebiscytu Sportowego Echa Dnia. Bardzo proszę o głos na Kacpra 

Kacper jest świeżo upieczonym Mistrzem Świata Unified World Championships - Zunifikowane Mistrzostwa Świata gdzie reprezentował Kadrę Polski #PFKB

77177699 1797832657014425 1239170125857292288 n

GŁOSUJ TU:

https://echodnia.eu/p/kandydaci/sportowiec-roku%2C1006299/…

ic.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t79/1/16/1f44a.png");">

 

1% podatku dla SP w Pamiątce

2019 plakat 1 2

Pozytywna Uwaga!

Szanowni Państwo;


Nasza szkoła bierze udział ogólnopolskiej akcji "Pozytywna Uwaga!"

- chodzi o docenianie pozytywnych zachowań uczniów.

zn szkola z pozytywna uwaga

Jaś i Małgosia na tropie

 

           

Program terapeutyczny z zakresu profilaktyki uniwersalnej

W bieżącym roku szkolnym w klasie 6a i 6b realizowany jest program profilaktyki alkoholowej, czyli

Program Domowych Detektywów (PDD) Jaś i Małgosia na tropie.

Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.
Program realizowany jest w szkole pod kierunkiem pedagoga i wychowawców klas oraz w domu razem z rodzicami.

Czytaj więcej...

Konkursy Kuratoryjne 2019/20

KONKURSY KURATORYJNE 20019/20

Uwaga, w dniu dzisiejszym rozpoczynają się etapy szkolne konkursów kuratoryjnych. Dzisiaj uczniowie piszą j. niemiecki, a jutro j. polski.
Szczegóły pod linkiem poniżej:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE 

ZAJĘCIA NA POLITECHNICE

 

Dzień dobry,
W związku z reformą oświaty, a szczególnie egzaminem ósmoklasisty, Politechnika Warszawska postanowiła wesprzeć uczniów, rodziców i nauczycieli w edukacji przedmiotów ścisłych.

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

- PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl

- POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/20.

 

 

MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny
przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej

Warszawa, 7 października 2019 r.

 

Informacja

na temat potencjalnych zagrożeń związanych
ze stosowaniem elektronicznych papierosów

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.
Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem
po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Co to są e-papierosy?

E-papieros to inaczej elektroniczny system dostarczający nikotynę.

Czytaj więcej...

Pozytywna Dyscyplina - Warsztaty

 W dniach 11 i 12 maja odbyły się w naszej szkole szczególne warsztaty - z Pozytywnej Dyscypliny.

We współczesnym społeczeństwie wyzwania rodzicielskie są większe. Zachowania naszych dzieci nijak się mają do standardów wypracowanych w starych, dobrych czasach. Podręczna walizka z metodami wychowawczymi (często z groźbami, krzykami, słownymi przepychankami) po prostu nie działa. Na szczęście przyszłość nie rysuje się w czarnych barwach. Większa świadomość, wiedza oraz zwykła chęć może wyeliminować niektóre z problemów wychowawczych i sprawić, że wychowanie dzieci będzie radosną, wspólną podróżą ku samodzielności naszych pociech.

 

IMG 3628 IMG 3632 IMG 3638

 IMG 3646 IMG 3634 IMG 3645

 

Czytaj więcej...

Rekrutacja do Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Szanowni Państwo;

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 w systemie elektronicznym dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum prosimy o zapoznaniem się z poniższymi informacjami:
- od 13 maja 2019 r. od godz. 8:00 do 20 maja 2019 r. do godz. 15:00 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Piaseczyńskiego samodzielnie zakładają konta z loginem i hasłem, wypełniają wniosek poprzez wybór dowolnej liczby szkół, a w niej dowolną liczbę oddziałów.
  Wniosek podpisany przez rodzica i ucznia w/w terminach muszą dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. 
- od 17 czerwca 2019 r. od godz. 10:00 do 19 czerwca 2019 r. do godz. 16:00 kandydaci mogą zmienić decyzję dotyczącą wyboru szkół/oddziałów. W tym celu należy udać się do szkoły pierwszego wyboru

– wycofać złożony wniosek, następnie po zalogowaniu się do systemu wprowadzić zmiany, wydrukować, podpisać  NOWYwniosek i złożyć go do szkoły I wyboru. 
- poniżej zamieszczamy link do filmu instruktażowego "Twoja droga do szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej"

https://youtu.be/gSldsoJo6-M
 
Z poważaniem 
Anita Zakrzewska 
Wydział Edukacji i Rynku Pracy 
Starostwa Powiatowego w Piasecznie 
ul. Chyliczkowska 14 
05-500 Piaseczno 
tel. 22 756-61-69 
fax. 22 756-61-70
 

 

Święto Patrona i Ślubowanie na czytelników klasy I

W najbliższy poniedziałek (20.05.2019r.) o godzinie 9:00

zapraszamy naszych Gości, wszystkich uczniów i chętnych rodziców na uroczystość:

Święto Patrona wraz ze ślubowaniem na czytelnika uczniów klasy I SP.

Po uroczystości na ok 11.30 odbędzie się Msza Święta w kościele w Rembertowie.

Obowiązuje strój galowy.

FINAŁ XI FESTIWALU PATRIOTYCZNEGO W PAMIĄTCE

zaprXIfestiwal

Organizacja pracy szkoły od dnia 29 kwietnia 2019 roku.

Pamiątka, 26.04.2019r.

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 roku szkoła pracuje normalnie. Akcja strajkowa została zawieszona. Przypominam, że 2 maja 2019 roku jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych- szkoła zapewnia opiekę świetlicową od 7.00 do 17.00. Autobus szkolny w tym dniu nie kursuje.

Z poważaniem

Iwona Niegowska

Dyrektor Szkoły

Organizacja pracy szkoły w dniach 25 i 26.04.2019r.

Pamiątka, 24.04.2019r.

W związku z trwającą akcją strajkową, w której szkoła uczestniczy do odwołania, informuję Państwa, że w dniach 25 i 26 kwietnia 2019 roku szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 7.00- 17.00. Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się. Autobus szkolny w tych dniach przywozi dzieci jednym kursem. Dzieci powinny być na przystanku o 7.30. Powrót autobusem szkolnym do domu bez zmian, to znaczy po 5,7,8 godzinie lekcyjnej. O organizacji pracy szkoły w kolejnych dniach tzn. 29 i 30 kwietnia br. poinformuję Państwa w piątek 26 kwietnia, tą samą drogą jak również poprzez dziennik elektroniczny.

Z poważaniem

Iwona Niegowska

Dyrektor

Szkoły Podstawowej w Pamiątce

LIST Z KURATORIUM DOTYCZĄCY STRAJKU

Zapraszamy Państwa do zapoznacia się z listem do rodziców z Kuratorium Oświaty

dotyczącym ewentualnego strajku nauczycieli.

LIST  

Podkategorie